استاندار یزد بیان کرد؛ نقش حیاتی معدن در توسعه و اقتصاد روستاهای یزد
تاریخ ثبت: 1398/04/11
استاندار یزد بیان کرد؛ نقش حیاتی معدن در توسعه و اقتصاد روستاهای یزداستاندار یزد گفت: نقش اقتصادی و توسعه ای معدن در برخی روستاهای استان حیاتی است.

محمدعلی طالبی استاندار یزد در پنجمین همایش ملی نقش معدن در توسعه که به همت خانه معدن یزد برگزار شد، اظهار داشت: این بخش نقش بسیار مهمی در گذشته و از زمان حفاری قنات داشته و در آینده توسعه و اقتصاد استان یزد نیز نقش قابل توجهی دارد و به دنبال تقویت آن هستیم.

وی افزود: در این میان نقش نیروی انسانی به لحاظ تخصصی و سختکوشی مردم در بخش معدن بسیار مهم است که کمتر در نقاط مختلف کشور دیده می شود.

استاندار یزد تصریح کرد: نقش معدن در یزد با بسیاری از نقاط کشور متفاوت است چون در این استان یزد به دلیل کمبود و یا نبود بسیاری از مواهب طبیعی، معدن اصلی ترین بعد زندگی مردم محسوب می شود.

طالبی اضافه کرد: در برخی از نقاط استان یزد اگر معادن نباشد، زندگی مردم با مشکلات عمده ای مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده و جلسه شورای معادن استان یزد گفت: تلاش می کنیم حداکثر همکاری را از جانب معادن در اصلاح زیرساختهای توسعه استان داشته باشیم ولی معتقدیم تنها قانون نباید در تعامل و همکاری ما حاکم باشد.

رئیس شورای معادن استان یزد ادامه داد: همه ما در یک جبهه قرار داریم و با توجه به مشکلات دولت و تنگناهای موجود، توقع است تا معادن هم در مشکلات همکاری داشته باشند.

دیدگاه کاربران
اخبار مرتبط