دستاوردهای حضور خانه های معدن استانها در نمایشگاه ایران کان مین 2016
تاریخ ثبت: 1395/09/18
دستاوردهای حضور خانه های معدن استانها در نمایشگاه ایران کان مین 2016یکی از بزرگترین نمایشگاههای معدنی کشور در آبان ماه سالجاری در تهران با حضور صدها شرکت داخلی و خارجی از بیش از 40 کشور جهان در محل دائمی نمایشگاههای تهران با استقبال کم نظیر فعالین معدنی مواجه گردید.

در این نمایشگاه که با همت خانه معدن ایران و سازمان نظام مهندسی معدن کشور برگزار گردید بیش از 17 نمایندگی خانه معدن استانها شرکت داشتند که حضور بسیار مؤثری را در این نمایشگاه عرضه نمودند. البته بدلیل کمبود فضای نمایشگاه امکان شرکت همه استانها فراهم نشد ولی استانهای حاضر ضمن عرضه توانمندیهای معدنی استان خود با برگزاری نشست های تخصصی که با حضور مدیران و مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان جنگلها و مراتع و سازمان حفاظت محیط زیست و نیز برخی دیگر از مسئولین سازمانهای دیگر توانستند مشکلات و موانع موجود در دل توسعه معدنکاری را با آنان مطرح نمایند از جمله استانهای فعال در این نمایشگاه خانه معدن استان یزد بود که در غرفه بسیار زیبایی دستاوردهای معدنی استان را عرضه نمود و نشست های تخصصی با شرکت رؤسای خانه معدن استانهای کشور (30 نمایندگی) و با حضور جناب آقای دکتر سرقینی معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران محترم ایشان، جناب آقای مهندس هاشمی استاندار محترم استان تهران، جناب آقای مهندس منصور معاون سازمان  جنگلها و مراتع کشور، مشکلات خود را در زمینه توسعه فعالیتهای معدنی در این غرفه برگزار گردید و رؤسای خانه معدن استانها مشکلات خود را در زمینه اکتشاف، بهره برداری و صنایع معدنی به تفصیل مطرح نمودند که با پاسخهای مسئولین مذکور قسمتی از سوالات آنان پاسخ داده شد که این جلسات با دست آورد بسیار خوبی برای فعالین معادن استانها به همراه بود. همچنین جلسات خاص همفکری و تبادل نظر در زمینه فعالیت های معدنی هر استان توسط رؤسای خانه معدن استانهای شرکت کننده در هر غرفه استانی و با حضور جناب آقای مهندس بهرامن و برخی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه برگزار و مشکلات و موانع توسعه معدنی آن استان بررسی گردید. رؤسای خانه معدن استانها متفقاً در مورد تفویض اختیار برخی از امور غیرحاکمیتی از طرف از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به خانه معدن استانها تأکید داشته و عقیده دارند با این تفویض اختیار خانه معدن استانها جایگاه قوی تر و ویژه ای را در امور تصمیم گیری معادن استان خود خواهند یافت و این امر در تقویت خانه معدن استانها بسیار مؤثر خواهد بود. از جمله این موارد به تفویض اختیار امور مربوط به توزیع بارنامه های حمل مواد معدنی و جمع آوری آمار استخراج معادن استان مربوطه، توزیع سوخت ماشین آلات معدنی، تهیه آمارهای سه ماهه مواد معدنی استان و کمک به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در زمینه نحوه محاسبه حقوق دولتی معادن، شرکت در کارگروه بررسی طرحهای اکتشافی و بهره برداری معادن و شرکت در جلسات مربوط به مشکلات معادن در کارگروه های استانی اشاره نمود که امیدواریم مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه تصمیم مناسب را اتخاذ نمایند.

رؤسای خانه معدن استانها همچنین در این نمایشگاه جلسات تخصصی و بسیار خوبی را با مدیران شرکتهای معدنی حاضر در نمایشگاه در محل غرفه آنان برگزار و در مورد نحوه گسترش همکاریها با خانه معدن استان داشتند. همچنین با برخی از شرکتهای خارجی نیز در مورد امکان تبادلات معدنی و گسترش این فعالیتها مذاکرات مؤثری را انجام دادند. در مجموع این نمایشگاه برای خانه معدن استانها بسیار دستاوردهای خوبی را به همراه داشته و با رضایت کامل آنان همراه بوده است. امیدواریم با توسعه این نمایشگاه در سالهای آتی شاهد حضور همه نمایندگیهای خانه معدن استانهای کشور باشیم تا بخش خصوصی بتواند رسالت خود را در انعکاس مسائل و مشکلات معادن کشور به مسئولین و فعالین معادن کشور داشته باشد.    

منبع خبر: http://www.iranminehouse.ir/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%8A_%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1_%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87_%D9%87%D8%A7%D9%8A_%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7_%D8%AF%D8%B1_%D9%86%D9%85%D8%
دیدگاه کاربران
اخبار مرتبط